הסטודנטים החדשים לדוקטורט במחלקה

מתוך phdforum

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

התחילו בסמסטר ב' תש"ע

שקד ברקת- עבודת הדוקטורט שלי תבחן את נקודות המפגש העיקריות שבין תיירות ופוליטיקה בישראל, והיא תיכתב בהנחייתם של דוקטור נעם שובל ופרופסור מנחם הופנונג (עימו יש לי היכרות ארוכה, וככל שחולפות השנים אני מבין בצורה יותר עמוקה עד כמה אני בר מזל שנפלה בחלקי האפשרות לעבוד במחיצתו). שיעורי הצמיחה הגבוהים בתיירות העולמית, המלווים בתחזיות ורודות מאוד בנוגע לעתיד, מובילים אותי להאמין בכל ליבי כי ביכולת התיירות הנכנסת לישראל לספק בעתיד הרחוק למדינה (על אף כל הקשיים) הכנסות שנתיות בסך עשרות מיליארדי דולרים המלוות במקומות עבודה למאות אלפי בני אדם. לכן, התחום שבחרתי לחקור לעומק משתלב היטב עם האינטואיציות הכלכליות-חברתיות שלי בנוגע לטווח הארוך, ומהווה המשך מסוים לעבודת הגמר שלי שעסקה במיצוי הפוטנציאל התיירותי של ישראל, ושאפה ליצור מסגרת תיאורטית חדשה למיצוי הפוטנציאל מבחינה פוליטית.

התחילו בסמסטר א' תש"ע

אמית אביגור הוא בוגר האוניברסיטה העברית, תואר ראשון ושני. את תזת המ.א. כתבתי בהנחיית מריו שניידר והיא עסקה בקשר בין לאומיות ואתניות לרפורמות נאוליברליות בתחום הקרקע, בישראל אקוודור ופרו. תחום העניין המרכזי שלי הוא השלכותיוהחברתיות והפוליטיות של הנאוליברליזם, אבל אני מתעניין גם בזהויות אתניות ולאומיות והשלכותיהן על המישור הכלכלי. הדוקטורט שלי מכוון לחקר הצלחתוהפוליטית של הנאוליברליזם.

Image:AmAv.jpg
אודליה אושרי היא בוגרת התוכנית המשולבת פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה). עם סיום התואר הראשון יצאתי ללימודי תואר שני בבלגיה במסגרת התוכנית לחילופי סטודנטים, ארסמוס מונדוס. בבריסל לקחתי קורסים שעסקו בעיקר בתהליכי קבלת החלטות באיחוד האירופאי. עם חזרתי ארצה המשכתי את לימודי התואר השני באוניברסיטה העברית ובימים אלו אני עוברת למסלול הישיר ללימודי תואר שלישי. את עבודת הדוקטורט אני מתכננת לכתוב בנושא תפיסות של כבוד-לאומי במבט השוואתי (ועל פני זמן), בהנחייתם של ד"ר תמיר שפר וד"ר שאול שנהב. בנוסף, תחומי העניין שלי הם סוגיות של צדק חלוקתי, נגישות לצדק וזכויות אדם. אני עוזרת מחקר של ד"ר תמיר שפר וד"ר שאול שנהב, וגרה בירושלים עם בן זוגי יונתן.


רעות איצקוביץ' מלכה היא בוגרת האוניברסיטה העברית במדע המדינה והיסטוריה של עם ישראל (2007). מוסמכת האוניברסיטה העברית במדע המדינה (2009). עבודת התזה שלי, אשר נכתבה בהנחיית פרופ' ראובן חזן, עסקה באופן שבו תופסים חברי כנסת בישראל את תפקידם כנבחרי ציבור ובמתח הקיים בתיאוריה הדמוקרטית בין מחויבות הנציג למפלגה לבין מחויבותו לציבור בוחריו. תחומי העניין שלי הם פוליטיקה ישראלית, מפלגות ובתי מחוקקים, שיטות בחירה, היסטוריה בת זמננו של העם היהודי ובייחוד תקופת השואה. בשנים האחרונות עבדתי כעוזרת מחקר וכעוזרת הוראה במחלקה למדע המדינה. אני נשואה לליאור ומתגוררת בירושלים. במסגרת עבודת הדוקטורט אני מעוניינת להרחיב את המחקר בו עסקתי במאסטר ולבחון באופן השוואתי כיצד מחוקקים במדינות שונות בעולם תופסים את תפקידם כנבחרי ציבור ומתמודדים עם הצורך לייצג ציבור בוחרים בעל אינטרסים מוגדרים מחד, ולהישמע לתכתיבים מפלגתיים ומשמעת סיעתית, מאידך.


Image:ReIt.jpg

מרק אסרף: :הנני בוגר האוניברסיטה העברית במדע המדינה וביחסים בינלאומיים, מוסמך האוניברסיטה העברית במדע המדינה. בעבר שימשתי עוזר הוראה ומחקר במחלקה למדע המדינה ובמחלקה ליחסים בינלאומיים. תחום העניין שלי - הסובייטולוגיה, חקר מדיניות החוץ ומדיניות הפנים של בריה"מ, עם דגש על תקופת גורבצ'וב. סיימתי את התזה שלי בשלהי שנת 2008, בהנחייתה של פרופ' (אמריטוס) גליה גולן, בנושא: "ניתוח ההחלטה הסובייטית לסגת מאפגניסטן". כעת אני מצוי בשלבים הראשוניים של הדוקטורט, בהנחייתם של פרופ' (אמריטוס) עמנואל גוטמן וד"ר יצחק ברודני, בנושא: "אלכסנדר יקובלב Yakovlev ומשקלו הסגולי בהתפתחות הפרסטרוייקה והגלסנוסט בבריה"מ, 1985-1991". הנני עובד בכיר באגף האקדמי של המועצה להשכלה גבוהה, הממונה על תחום האוניברסיטאות ועל מינוי פרופסורים במכללות האקדמיות. אני נשוי לגלית ואב לשני בנים: שלו ויהל.


Image:MaAs.jpg
אבישג צחי סיימה תואר ראשון ושני במחלקה למדע המדינה ועתה מתעתדת לכתוב דוקטורט בתחום של הפוליטיות של ההלכה היהודית.

Image:AvZa.jpg

עמר שוורץ

אני בוגר תואר ראשון בתוכנית פכ"ם ותואר שני במדע המדינה, שני התארים מהאוניברסיטה העברית. עבודת המאסטר שלי, שנכתבה בהנחייתו של פרופסור ירון אזרחי, עסקה ביצירותיו של כותב אנגלי פורה בשם גילברט קית' צ'סטרטון (1874-1936). העבודה התמקדה בעיקר בסיפורים הקצרים של צ'סטרטון המתארים את עלילותיו של הכומר הקתולי והבלש החובב, האב בראון. בעבודה טענתי כי סיפוריו מסמרי השיער של האב בראון אינם רק בידור קליל לשעת לילה מאוחרת. צ'סטרטון פרש בסיפורים אלה משנה פילוסופית ופוליטית סדורה שיסודותיה קשורים אל האופן בו ניגש האב בראון לפתור את התעלומות שאל מולן הוא ניצב. העבודה הציגה את תפיסת העולם הצ'סטרטונית ועמדה על האופנים בהם רעיונות שניסח צ'סטרטון ביצירותיו העיוניות התגלגלו לעלילות בלשיות בסיפורי האב בראון. עבודת הדוקטורט שלי, שגם היא נכתבת בהנחיית הפרופסור ירון אזרחי ובמסגרת החוג למדע המדינה, אמורה לפתח את עבודת התזה. בעבודה אני רוצה לבחון סופרים נוספים (שמספרם המצומצם עדיין לא ידוע לי) המנסחים בכתביהם תפיסת עולם מגובשת הנעה בתווך שבין בין הפוליטי, הפילוסופי והספרותי.

.

שלומי ששון בוגר האוניברסיטה הפתוחה בניהול, בוגר המכללה למנהל בתעשייה וניהול (הנדסאים), מוסמך האוניברסיטה העברית במדע המדינה. תחומי העניין שלי הם יחסי דת ומדינה, האינטראקציה בין ליברליזם ליהדות וסוגיות של תבונה ואמונה. סיימתי את התזה שלי בתחילת שנת 2009, בהנחייתה של ד"ר ניקול הוכנר. התזה עסקה בדיני האישות במדינת ישראל מנק' המבט של חירות הפרט. בשלבים ראשוניים של כתיבת דוקטורט בהנחייתו של פרופ' אמריטוס עמנואל גוטמן בנושא: ארגונים חילוניים כאידיאולוגיה.


Image:Shlomi.jpg

התחילו בסמסטר ב' תשס"ט

אנה קנפלמן: בוגרת האוניברסיטה העברית במדע המדינה ויחסים בינלאומיים. מוסמכת האוניברסיטה במדע המדינה. תחומי העניין שלי במדע המדינה הם מוסדות פוליטיים, רפורמות פוליטיות, פוליטיקה ישראלית, פוליטיקה אירופאית, אמל"ט, והיסטוריה פוליטית. את עבודת התזה שלי כתבתי על אימוץ הצבעת העדפה בשיטת הבחירות בישראל. אני עובדת כעוזרת הוראה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית וכעוזרת מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה. את עבודת הדוקטורט בהנחייתו של פרופ ראובן חזן אני רוצה לכתוב על התמודדות המפלגות עם משבר הדמוקרטיה.


חנן כהן: נשוי ללילך ואב לאיתן. בוגר האוניברסיטה העברית במדע המדינה ותוכנית לימודים רב-תחומית במדעי הרוח (2004). מוסמך האוניברסיטה העברית במדע המדינה (2008). עבודת התזה שלי, אשר נכתבה בהנחייתם של פרופ' מריו שניידר וד"ר דן מיודובניק, עסקה בסיבות לפריצת מלחמות אזרחים באמריקה הלטינית. תחומי העניין שלי הינם פוליטיקה השוואתית, מלחמות אזרחים, אלימות פוליטית, פוליטיקה של אמריקה הלטינית ומתודולוגיה פוליטית. בעבר עבדתי כעוזר מחקר במחלקה למדע המדינה, במכון דיוויס ובמכון ון-ליר, וכעוזר הוראה במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית. בימים אלה אני עוסק בבחירת נושא ומנחה לעבודת הדוקטורט שלי.


Harriet Haras

I graduated from the University of Helsinki with Master's Degree in December 2003 in Social Anthropology. Since I have worked, mainly in telecommunications for Nokia. Work took me to the UK for 16 months (2006-2008).

In my master's thesis I concentrated in Israeli nationalist discourses while studying online newspaper editorials and columns in both the Jpost and Haaretz. The material was collected in spring and early autumn of 2002. I found different arguments on the legitimation of violence, references to national myths, but also on the contradiction of re-building Israel as an ethnic and still Western type of democratic state.

In my doctoral studies I am planning to concentrate in Israel-Diaspora relations studying "transnational" volunteers from the Diaspora. Jews from outside of Israel wish to support their Homeland by volunteering and yet they are strongly members and citizens of their Host countries having a long history in Diaspora. My interest is in volunteers working in Sar-El-projects. Sar-El is a non-profit organisation collaborating with the IDF, that is its volunteers come to live and work at the IDF army bases in three-week programmes. This is in my opinion a stronger statement of their relation with Israel than if a person volunteers in more traditional kibbutzim.

I will study under the supervision of Prof. Gabriel Sheffer and Dr. Oren Barak in the Departmenf of Political Science.

The methods I will adapt are familiar from anthropology and naturally as having background in that area, my prospective research will have a clear anthropological label. Fundamental terms for my study: nationalism, transnationalism, dual-identity, Diaspora.

my email is:harriet.haras@gmail.com


התחילו בסמסטר א' תשס"ט

עודד פלד (לקטוש) יליד 1962 . תןשב מודיעין. נשוי+2 . בשנת 2004 סיימתי תואר שני ביחסים בינלאומיים באונ' העברית( ברשותי B.A ביחסים בינלאומיים ולימודי המזרח התיכון). בסוף אוקטובר סיימתי 21 שנות שרות במערכת הבטחון בתפקידי ניתוח,מחקר והערכת מודיעין. התקבלתי כמועמד למחקר במחלקה כשהשנה אני עוסק בלימודי השלמה לM.A במסלול המחקרי. בנוסף, אני לוקח קורסים בנושא טרור ומחאה פוליטית שמעביר דר' איתן אלימי מהחוג, שהסכים עקרונית להנחות אותי במסלול המחקרי.


פז כרמל: גר בירושלים, בשנת 2005 סיימתי את המ.א. במדע המדינה באונ' העברית, ושנה אחר-כך כתבתי את התיזה שלי בנושא "תפיסת המנהיגות בפשיזם האיטלקי". בשלבי התחלה של הדוקטורט אצל פרופ' מריו שניידר בתחום חקר אידיאלוגיות תנועות הימין הרדיקלי בישראל.

כלים אישיים